Ataşehir/İstanbul

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Rest hakkında sorulan soruları ve cevaplarını bu sayfada bulabilirsiniz.

Agri-REST Hakkında Sorular

Agri-REST seranızın ortam koşullarını (sıcaklık, nem gibi) takip edebilmeniz ve sulama, havalandırma gibi otomasyon sistemlerinizi uzaktan kontrol edebilmenize olanak sağlayan bir üründür. Her boyuttaki sera ve her türlü mahsul ile kullanılabilir.

Agri-REST mobil uygulaması üzerinden;

• İç ortam sıcaklığı, nemi, karbondioksit seviyesi

• Toprak sıcaklığı, nemi, asitlik (pH) seviyesi, tuzluluk seviyesi

• Sulama suyu sıcaklığı, asitlik (pH) seviyesi, tuzluluk seviyesi

değerlerinin ölçüm sonuçlarını görebilir ve seranızın durumunu her an takip edebilirsiniz. Sensör verileri sayesinde mahsul gelişimine uygun koşulları daha rahat oluşturabilir ve insan kaynaklı hataları minimuma indirip veriminizi arttırabilirsiniz.

Evet. Agri-REST ürünü sulama (damlama, yağmurlama, sisleme), havalandırma, pompa gibi tüm elektronik sistemlere entegre olur ve mobil uygulama üzerinden bu sistemleri uzaktan gözlemlemenize ve kontrol etmenize olanak sağlar. Planlı otomasyon sayesinde seranızı düzenli olarak kontrol edebilir, Agri-REST otomasyon sistemi üzerinden durum senaryoları oluşturabilirsiniz.

Örneğin her sabah saat 8’de seranızı 15 dakika damlama yöntemiyle suladığınızı varsayalım. Agri-REST uygulamasının planlı otomasyon özelliği sayesinde bu işlemi planlayabilir ve her gün otomatik olarak gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Örneğin seranızın sıcaklığı 34 °C’yi geçtiğinde havalandırmaların otomatik olarak açılarak seranızın sıcaklığının düşürülmesini istiyorsunuz veya toprak nemi %40 seviyesinin altına düştüğünde otomatik olarak 15 dakika boyunca yağmurlama sisteminin çalışmasını istiyorsunuz. Dış ortam rüzgar hızı 12 km/s değerini geçtiğinde havalandırmalarınızın kapalı olduğundan emin olmak istiyorsunuz.

Agri-REST mobil uyglaması üzerinden senaryolar belirleyerek seranız için çalışma koşulları oluşturabilir ve bu işlemlerin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Evet, Agri-REST mobil uygulaması üzerinden bölgenize ait detaylandırılmış meteoroloji bilgilerini anlık olarak görüntüleyebilir, geleceğe dair tahminleri inceleyebilirsiniz. Meteoroloji bilgileri kendinize özel olsun istiyorsanız Dış Hava Node’umuz çok yakında satışta olacak.

İlk olarak Agri-REST ürünü havalandırma sisteminin kapalı olduğundan emin olur. Havalandırma sistemi açık ise kapanmasını sağlar. Ek olarak mobil uygulama üzerinden acil olarak bildirim yönlendirir.

Evet, Agri-REST ürününü kullanmaya başladığınız andan itibaren sensörler ve otomasyon sistemine ait tüm verileriniz Agri-REST sunucularına kaydedilir. Herhangi bir veri kaybı yaşanmaması için her türlü güvenlik önlemi alınmıştır.

Agri-REST sensörleri kablosuzdur ve 500 metreye kadar kablosuz sistem kurulabilir. Bu sayede kurulum hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Kurulumun tamamı Agri-REST saha ekipleri tarafından gerçekleştirilir ve ürün kullanıma hazır bir şekilde sunulur. Garanti süreci kurulum tamamlandıktan sonra başlar.

Aklına takılan başka bir şeyler mi var?

Bize ulaşıp aklına takılan her şeyi sorabilirsin.